академічне – посилання і бібліографії (I love ZO(te)RO!)

Останній тиждень уникала роботи над дисером під приводом розшуку примочок, які би мали полегшити технічний бік роботи над тим самим дисером (чим ближче до фінішу, тим виправданіші відмазки).

Ділюся одим із вчорашніх здобутків: zotero.org – безплатна примочка до мозіли, яка виловлює, акумулює і сортує бібліографічні дані (ну і ше всякі інші поки що нецікаві мені речі) прямо з сторінки інтернету. має плагін до ворда (навіть працює) і ще до інших програм яких в мене нема. моє осносне застосування – ця штука дуже просто генерує посилання і бібліографії (у заданому форматі) прямо у ворді із акумульованої через інтеренет бібліотеки.

Значить, шо я зробила – полізла на бібліотечний веб-сайт свого уні, і натягнула звідти купу бібліографічних джерел, які мені б довелося довго і нудно цикати пальцями (в принципі, можна і через якісь інші сайти тягнути, або імпортувати із вже існуючих бібліографій, але для мене поки що найпростішим і цілком достатнім виявився саме цей варіант. Єдине, чого воно поки що не робить (з того, що мені би здалося) – не дає можливості записувати “розділи” книжок інтегровано в саму книжку – доводиться їх зберігати окремо від книжки. Але “хлопці” на форумі цього зотера сказали, що над цим працюють.

так що я повністю прибалділа.

серед інших функцій того діла – можливість акумулювати, коментувати і тегувати буквально все, що нарилося цікавого в інтернеті.

чого мені ще бракує до повного щастя – так це безплатного німецького спелчекера. якщо нічого підходящого не знайду – доведеться купити 2007 офіс, який я зараз активно тестую.

14 thoughts on “академічне – посилання і бібліографії (I love ZO(te)RO!)

  1. так, це варіант…
   але ж мені не одну цитату (чи навіть 10) перевірити :). В мене їх (потенційних німецьких цитат) вже сторінок 50. частину доведеться ще й вручну перекладати. боюсь, ми з гуглем вдвох цього не потягнемо :).
   але все одно дякую – як екстремальний варіант запам’ятаю…

   Like

 1. Маю його в якомусь закутку винта, але ще не випробовував. Можливо, якось згодом, якщо буду писати щось дуже грунтовне та багатоджерельне.

  Like

   1. та от, я вагаюся – наскільки масштабним буде оте “спробувати”. тобто скільки часу воно мені з’їсть. теоретично кажучи, 2007 офіс тут коштує десь 6 годин моєї роботи, або й менше… в нього досить добрий німецький спелчекер і перекладач… того й вагаюся :).

    Like

    1. Він порівняно безпроблемно ставиться і зноситься. Словники не встановлював, але гадаю, що десь за годину-півгодини ти з ним впораєшся.

     Можу завтра на роботі скачати словник (сам Офіс вже стоїть), спробувати його запустити на чомусь, і розповісти тобі, що в мене з того вийшло.

     Like

     1. Дякую!
      Воно не горить, 2007 офіс в мене ще два місяці стоятиме, поки я добре придивлюся, чи мені його тре…

      Like

 2. ти ще трохи порийся в аддз-онах до мозілли, там навалом корисного (в мене аддзонів штук 15 постійних), там є німецькі спелчеки, але не для офісу, звичайно.

  офіс 2007 мені дуже подобається – що віндовсний, що маківський. оупенсорс люблю, але оупен-офіс це мраки в плані форматування, усе розформатовує, особливо, таблиці, так що обережно із часом 🙂

  Like

  1. еге, от і я думаю, що з часом воно не дуже дружитиме. тим більше, що трохи відвикла від опесорсівсьських штук – от навіть з цим зотеро бігала на форум питатися шо як робити, інтуїція не напрацьована 🙂

   а щодо едзонів – то я ото думаю, може я дарма така мінімалістка була – стільки б мороки можна було уникнути, якби я це раніше увімкнула…
   то шо там в тебе ше за едзони? (хитро підраховує, скільки уникання дисеру можна здійснити вивчаючи 15 едзонів) 🙂

   жартую. цієї цяцьки з мене мабуть натрохи стане.

   Like

 3. а через вашу університетську бібліотеку неможна інсталювати EndNotes? це така програма, що формує бібліографію (різними алфавітами), через неї можна посилання в текст вставляти, і т.д. надзвичайно корисна

  Like

  1. нє. наша бібіліотека здешевила і вбила в себе ендноут до того як я стала цим цікавитися. зараз вона підтримує refworks, але воно якесь цілком лажове, перекручує бібліографії і незручне в користуванні.

   Like

   1. так, refworks, здається, тільки на латиницю розраховано
    (пішла радіти з багатств нашої бібліотеки:)

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s