Sankranti

Завтра – Санкранті. Це значить, що сонце переходить від зодіаку стрільця до зодіаку козерога.

Чому 14 січня, а не, скажімо, 21 грудня? А тому, що (виявлено завдяки Вікіпедії) земна вісь не стоїть на місці, а обертається із швидкістю приблизно 1 раз на 25 тисяч 700 років. Індійський зодіакальний календар, на відміну від західного, враховує цей відносний зсув небесного простору і висіяних на ньому зірок. От, мене, на приклад, завжди цікавило, чому сузір’я рака видно на небі мало не до середини серпня. А тепер я знаю. (Розгублено: це що ж я близнюки тепер, а не рак???)

Так от, Санкранті. Санкранті це день, коли сонце повертає на літо. Це день, коли зима неодмінно починає відступати. Це день, коли починає ставати світліше і тепліше, це день, коли можна почати відлік до приходу весни.

В цей день поклоняються сонцю, як тому, що зіргіває, очищає і благословляє. Дарують один одному тістечка з сезамового насіння (сезамове насіння має зігріваючи ефект, готує до майбутнього приходу спеки), бажають один одному бути протягом нового року такими ж солодкими як ті тістечка. Занурюються в Гангу, і поклоняються сонцеві водою. Пускають в небо повітряних зміїв. Годують травою корів. Просять хорошого врожаю в наступному році.

Ну от і чим ми не індуси з нашою Маланкою?

8 thoughts on “Sankranti

    1. ну так, але за духом, і за датою – таки схожі, ні? 🙂
      Там в Ганзі де вони занурюються теж зараз не надто тепло на їхні мірки, а в Дніпрі наступного тижня так і кишітиме занурювальниками. 🙂

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s