Міленко Єрґович про Україну

Тут ось Катерина Калитко переклала, що пише хорват про Україну. А мені тиждень тому написав листа боснієць із Сараєва, питаючись, чи я не в курсі, яким чином нас з ним генетичний тест визначає як далеких родичів. Я йому відповіла, що всі мої відомі предки проживали на території приблизно України, в тч кілька гілок на сучасному Україно-польському кордоні. Але що є родинні легенди про румунів і греків, але не про боснійців. Втім нічого докладно невідомо, бо родинна історія дальше кінця 18 століття не відслідковується. На що він відповів, що якщо так – то мабуть то по його маминій лінії, та гілка десь приблизно 1750 році прийшла десь звідти – з України чи Польщі. Хіба це далеко – знати під триста років своєї родинної історії, правда ж?

Катерина Калитко

Цей текст – фрагмент полемічної колонки. Міленко Єрґович написав її на початку березня, коли на Україну напала Росія. Тоді ж хорватський прем’єр Зоран Міланович вирушив із візитом до Австралії, вважаючи, що на початок української війни не треба реагувати, адже Україна далеко і нічого не станеться.

[…]

До України із Загреба, одначе, можна дістатися велосипедом. У поколіннях наших дідів та прадідів були такі, що 1918-го і 1945-го поверталися з України пішки. Обдерті, запаршивілі й напівбожевільні, але не через те, що Україна далеко, а тому, що збагнули, наскільки Україна близька. Щоправда, тоді, як наші діди й прадіди були живі, говорилося не про Україну, а про Галіцію, але це – більш-менш – та сама країна. Тільки українські імена й ідентичності, українські міста, культура, література й історія – неоднозначні, вони мінливі, плинні, двоїсті, і дуже часто ще чиїсь, не тільки українські. Скажімо, українська столиця Київ – рідне місто міфічної російської національної ідентичності. Київ є…

View original post 689 more words

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s