The Railway Man – фільм про наслідки війни

Дивилася цей фільм ще весною, але так нічого про нього тоді не написала, а мабуть варто, бо це фільм про PTSD – post-traumatic stress syndrome – це те, чим американці вперше почали серйозно займатися через ветеранів в’єтнамської війни, не виключено, що в Україні скоро може бути епідемія, бо зачіпає воно в Україні не лише вояків і їх сім’ї, а багатьох інших теж.

Фільм знятий про справжню історію британського радиста, який разом із величезною кількістю інших солдатів попадає в японський полон (коли британці підчас війни здають Сінгапур), і опиняється в таборі в Таїланді на будові якоїсь транс-азіатської залізниці. Свого часу британці він цього проекту відмовилися як “негуманного”, ну а японська влада в той час на гуманізм не страждала аж ніяк. Що в фільмі показано без надмірної істеричності, але і без надмірного цензурування теж.

Роки після війни, герой все ще проживає жахи пережитого, його товариш знаходить в газеті фото одного з японців, хто брав участь в тортурах під видом перекладача. Він виявляється працює типу куратором музею, на місці того табору для військовополонених. Герой вирушає в минуле, з планом вбити старого ворога.

Кінець історії здається трохи неприродно-солодкавим, але нічого не вдієш, true story – це true story, в житті трапляються речі, які в художній літературі здавалися б нам неправдоподібними. Втім, ще десь на самому початку фільму товариш каже про нашого героя, що він був найсильнішим з них всіх, може тому такий вийшов кінець, хто зна.

Ось трейлер, дивіться кіно як знайдете:

One thought on “The Railway Man – фільм про наслідки війни

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s